18 Eylül 2012 Salı

bir yaz daha bitti

Öncelikle bugün çok güzel bir hediye aldım Deniz'ciğim bana uğur böcekli bir ayna almış :) biraz keyifsiz olan ruh halim birden değişti. Üşendiğim yazımı yazmaya karar verdim.


yeni aynam :)

Bir yaz daha bitti. Bu sene bize çok tatil olmadı. Malum Toprak evdeydi bakıcı vardı vs vs. Ama bakıcımız gidince biz de Mersine anneanne ve dedenin yanına gittik. Defneyi hatırlarsınız kardeşimin ufaklık ama artık kocaman oldu. Ordayken 3.yaş doğum gününü bile kutladık. Aslında bugün doğum günü ama biz döneceğiz diye erken kutladık.


Düğünden bir kare :)

Bir arkadaşımızın düğünü vardı o yüzden 1 gün Adana da kaldık. Sonra yazlığa geçtik. Adanaya gidince de tabi ki açılış yaptık hemen. Akşam düğün çıkışıda tatil başlasın deyip  Mersin'e yol aldık.Kebapppppp misss :)
 
Defne heyecanla Toprak'ı bekliyordu. Normal olarak ilk önceleri çok çok kıskandı ama sonra az kıskandı ve sevdi :) Biz nasıl seversek o da öyle seviyordu. Oğlum, annem, kuzum :) korkma Toprak bak ben geldim yanına diyordu.

Bizim için yorucu ama çocuklar için şahane oldu. Dede her ikisinin de baş kahramanı oldu. Program her gün hemen hemen aynıydı çok yoğun :)

sabah önce dede ile gezinti önce Toprak ( sabah 6:30 -  8:00) sonra Defne, sonra deniz, havuz ve kumda oynama, yukarı çık kahvaltı toprak uykuya defne çizgi filme, uyansın yedir içir hooopp dedeyle hayvanların yanına maymunlara,pelikanlara yemek vermeye, sonra tekrar havuz, sonra öğle yemeği ve uyku bu sefer her ikisi birden, öğleden sonra uyanınca ikisi tekrar yemek yesin sonra parka bahçede koşmaca. Akşam yukarı çık akşam yemeği yesinler Toprak 9 gibi uyku 10:00 gibi de defne uykuya.
Defne'nin Toprak Aşkı :)

Dedeyi gordüler mi ellerinde ayakkabıları kapı önünde dedeeeee aççççç gitttt diye başlıyordu Toprak. Defne zaten bir dilli seni beni sollar.


Dedeyle çizgi film izliyor keyifler çok yerinde

Mersin meşhur Tantunisi...
Şimdi İstanbul'a geri döndük. Anneanneyi de getirdik yanımızda. Bir yaz da böyle bitti. Sağlıklı kazasız belasız çok şükür şimdi size fotoğraflar anlatsın gerisini.çok cool, ben tek yürümek istiyorum havalarındaydı
 
Bu arada bir deniz havuz düşkünü sormayın. Annniiiişşşşşş şuuuuuu şuuuuu dedi durdu. Denizden çıkarınca ağlamalar. Havuzu görünce koşup atlamaya çalışmaları saymıyorum. Acayip seviyor soğuk vs dinlemiyor dudaklar titriyor ama çıkmak istemiyordu  :)


sevince bakın :)


parkta koşmaca...

balkon bıdıkları bir sellenin içinde


çok güneş var anniiiişşş

mandal en güzel oyuncak. bir de elinize kıstırmasanız

 
ve Zeytin Dila'nın köpeği her gün onunla da oynadı.
Hiç korkma yok kurabiye yediriyor. Yemeyince ağzına tıkıyordu :)

3 yorum:

  1. sevindim katkım olmasına :) Ve o kebap nedir öyle yaaaa. Bi gün size gelelim, Adana'ya

    YanıtlaSil
  2. hep söylüyorum gelin diye bir haftasonu bile gidebiliriz alalım ucuz bilet şimdiden atlayıp gidelim cumartesi sabahı pazar ekşam döneriz:)

    YanıtlaSil
  3. Biz de takip ettik sizleri resimlerden ve çok keyif aldık:) Mutluluğunuz daim olsun...

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails