23 Temmuz 2009 Perşembe

Var mı tatil gibisi

Geçen hafta ailemin yanına Mersin'deki yazlığımıza gittim. O yazlıkta milyontane anımız var. Şuan belediyenin bazı gerekçelerle yaptığı düzenleme yüzünden sitemizin önü 3-4 senedir bir kabusa dönüştü.

Belediye "Deniz'e girmek herkesin hakkı sitenin önünü sadece site sakinleri kullanamaz" dedi ve plajı halka açtı. Ama bunu yaparken ufak bir seyi atlamış kendileri; dışarıdan plaja gelen insanlar için bir kabin yok, tuvalet yok, duş yok, çöp tenekesi yok. Yani sadece plajı açtık buyrun siz gerisini halledin demişler. Bunun nasıl bir durum yarattığını tahmin edersiniz. Sizin için bu kadar özel bir yerin harabeye dönüşmesini görmek insanın içini cız ettiriyor. Neyse bu işin can sıkıcı yanı.

İşin eğlenceli kısmı bol dinlenmeli, ailemle ve çok eski arkadaşlarımı vakit geçirdiğim güzel bir tatil oldu. Kardeşimi ve minik defneyi gördüm. Minik Defne annesi ne zaman karpuz yese tekme atmaya başlıyordu. Ya karpuzu çok seviyor ya da sevmiyor. Onu çözemedik.
Artık karnı bayağı buyumuş kızımızın. Cokta güzel gidiyor kilosu falan. Önden hamile ama arkadan hiç belli değil yani. Anneler mağlum ne kadar yersen ye onlara az gelir bir de hamile olunca kardeşimin üzerine fazla düşülüyor o da bu durumdan cok sıkyor haklı olarak :) Ama allahtan biz biraz tampon görevi gördük. Kendisini yoğutçu güzeli seçtik. Ver önüne 1 kova yoğurt otursun yesin. Bence yemesi falan cok yerinde :))))

Deniz genelde dalgalı olduğu için Göksu denize çok giremedi ama kumsalda uzun yürüyüşler yaptık. Erdemle ben iyi yüzdük. Çok şahane yemekler yedik. Bol bol güneşlendik. Kitap okuduk ve muzik dinledik.

Tatilde uzun uzun sabah uykuları bizde çok olmaz.
Çünkü sabah erken uyanıp herkes denize ve havuza girer.
Havuz akşamdan doldurulmaya başlar ve sabaha hazır olur. Sabah buz gibi havuza kimse girmeden girmek cok keyiflidir. Sabah erken saatte deniz çok güzel oluyor. Babam her sabah spor için kalkıyoröyle olunca o koşarken biz yüzüyoruz.

Sonra saat en geç 10:30 gibi kahvaltı falan bitmiş olur. Bizim evde öğlen uyukuları meşhurdur. Herkes öğlen bir saatte uyur. Ya kahvaltıdan sonra gazete okurken ,
ya asağıda güneşlenirken, ya kitap okurken. Ben de sabah yerine öğle uykusunu çok severim. sabah erken kalkınca vucut uyku istiyor tabi :)

Aile ile bol bol vakit geçirdim, amcamlarla gittik, onlar bize geldi. Kuzenlerim sınava girdiler onların tercihleri ile ilgil konuştuk. Mağlum bu dönem kafalar karışık.

Sonra Mersin'de gezdik. Forum diye cok guzel bir alışveriş merkezi var oradan biraz alışveriş biraz eğlence için takıldık. Bowling falan oynadık Göksu'da bizi izledi. O da tilt oynadı.

Mersin benim için özel bir şehir. İnşallah seneye Defne'mizde doğmuş olur Ada'cığımıda alıp hepbirlikte kalabalık bir tatil yaparız.

2 yorum:

  1. Ailenin bir arada olması çok güzel ve keyifli, hele kalabalık bir aileysen... sitenin havuzu da çok güzelmiş, söylemeden geçemeyeceğim :)

    YanıtlaSil
  2. Minik defne'nin annesi aynı sen :))

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails