19 Temmuz 2012 Perşembe

Artık dönme vakti :)

En son yazdığım yazıda daha uzun yazacağım dedim ve dün Deniz'ciğim de "sen neden yazmıyorsun?" deyince üstüne bir de Sibel'im gelip blogla ilgil birşeyler sorunca artık ben vakit geldi dedim. Yanlız nereden başlasam bilmiyorum, hayat çok hızlı akıyor. Toprak hergün başka bir alem, başka bir dünya, bizim için yeni keşifler.


1 yaşını doldurduktan sonra artık patır patır koşuyor her yerde. Çok güzel anne, baba, at, aç, möööööö, ada, anna ( bu yardımcı ablamız nana oluyor) gel,iç,mama, hammmm gibi anlamlı kelimeler söylüyor tabi bunun yanında bizce anlamsız ama kendince eminim çok anlamlı sözcüklerimiz var en meşhuru "bakabakabakabaka" :)

Bir de çiçek gördümü hemen gidip kokluyor bunuda çok seviyor, çimenleri de koklamaya çalışıyor o hali daha bir komik oluyor. Onun dışında artık taşındığımız yere alıştık yaz olunca sitenin Toprak için çok iyi olduğunu daha iyi anladık.

Hergün bisiklet turu, parkta çocuklarla oyunlar, havuz derken onun için çok güzel bir sosyal alan oldu. Parkta arkadaşları var inince hemen onların yanına koşuyor biraz yaşça büyüklerde var ama hepsi güzel güzel oynuyor Toprak'la.


Toprak için bir ablamız var artık ama sadece yaz dönemi için yani biraz geçiçi bir durum ama şükür bir sorun yok. Gayet iyi anlaşıyorlar kışın tekrar kayınvalidem bakacak.

Seneye yazın da yine bu ablamız gelecek. Bununla ilgili çok endişelerim vardı çok yıprattım kendimi ama sonuç öyle olmadı. Allah yüzüme baktı. Hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Bu çok büyük bir sorundu benim omuzlarımda ama güzelce çözüldü seneye de bu şekilde olur sonra okul vs bir rayına oturur. Uzun vadede plan yapmıyorum elimden geldiğince o zaman yaklaşsın bakarız :)


Büyüdükçe yeni huylar ediniyor. Bu aralar herşeyi atma huyumuz var yapma deyince daha çok yapıyor. İlgilenmeyince de kalıcı olur mu diye korkuyorum. Tecrübeli anneler bir zahmet yazın :) siz ne yaptınız? ne zaman geçecek bu olay? nasıl davranmalı?

- Anneciğim su içeçekmisin?
- İççç (içme bittikten sonra elindeki suluk hemen yere atılıyor.)

İlk önce hayır dedim, yapma dedim, kızdım olmadı aynen devam etti, Şimdi oğlum niye atıyorsun ver bana hadi masaya koyalım diyorum bu sefer bana atıyor. Onun boyuna inip eline veriyorum ve hadi anneciğim atmadan bana ver masaya koyalım diyorum diye düzgünce vermiyor ama fırlatmıyorda :) bende sanki çok güzel veriş gibi aferin oğluma diyorum ve masaya koyuyorum. Ama bununla bitmiyor ki arkamı dönüyorum telefonu alıp beni arıyor "Anneee aneeee" diye sonra işi bitince o da yerde. Boyle böyle devam ediyor.Umarım hemen geçer. Bu sene tatil eylül 1-15 arası anneanne sosyal tesislerde olacak. Defne ile oynarlar artık. Geçen sene çok ufaktı bu sene bakalım ne olacak iki inatçı keçi ile.

Artık malzeme çok fırsat buldukça yazacağım. Facebook ve instagram girince hayatıma blogumu ihmal ettim ama dengeyi kuracağım :)


Birde geçen hafta ilk saç traşımızı olduk tam erkek oldu benim oğlum artık yürüyüşü değişti :)

4 yorum:

 1. blogun yeri başka.,öbürleri geçici :) Bekliyoruz yeni postlar....

  Minişime ise diyecek laf yok, o havuz fotosunda görünen iki dişini seveyim onun

  Maşallah'la da bitireyim

  YanıtlaSil
 2. Annesi bu yakışıklıdan bizi mahrum etme:)))
  41 kere maşşallah Toprak'a!
  Allah neşenizi bozmasın!

  YanıtlaSil
 3. maşallah delikanlı olmuş.bende yazmıyorsun diye merak etmiştim.bizde huylar değişiyor.Allah annelere yardım etsin

  YanıtlaSil
 4. kocaman olmuş maşallah dogan büyüyor işte..

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails