8 Haziran 2009 Pazartesi

Kızlar takımı kaptanı

Babamın bu kadar kadınla nasıl baş ettiği konusunda hiçbir fikrim yok. Bizimde herkes aynı eve toplandığında durum aynıdır. Bu ev genelde annemlerin Adana'daki evi ya da Mersin'deki yazlık olur. Genelde bu durum ya bayramda ya da düğün, nişan gibi organizasyonlarda olur. Ya da yaz tatillerinde biraraya gelmek için uğraşırız.
En son benin nişanım olduğu için gelenek yine bozulmadı. Herkes Adana'daki evde toplandı ve bu gün için hazırlandık. Kalabalık olunca hazırlanma eğlenceli ve çok dağınık oluyor. Herkesin eşyası bir yerde oluyor. Yok çorabımdı, yok rimelimdi yok, kolyemdi derken herkes birbirine çarpa çarpa hazırlanıyor :))

Babamın hazırlanması en zahmetsiz olan. Hemen üzerini giynip salona oturmaya gidiyor. Artık çok tecrübeli. Ayak altında olursa ne olsa ona patlayacak çünkü :)) Her seferinde erkenden hazırlanıp içerideki kargaşadan sıyrıldığını sanıyor ama bu onun sıyrılmasına yetmiyor.
Dedim ya kızlar takımının kaptanı o. Sürekli içerden ya da salona gitmek suretiyle sorular hiç durmuyor. Baba bu nasıl oldu?, Baba rujum orada mı?, Baba su askıyı kısaltırmısın, Baba çorabım kötü görünüyor mu? gibi sorulara cevap vermesi gerekiyor. Cevap vermeside yetmiyor tahmin edersiniz ki dikkatli cevap vermeli. Mesela "Baba saçım nasıl oldu?" sorusuna herkese eşit cevap vermeli "Senin saçın hepsinden güzel olmuş "cümlesini hep annem almıştır.
Çünkü aksi takdirde "Ne yani benim ki güzel değil mi?" sorusuna ayrı ayrı cevap vermelidir ki bu riske hiç girmez. Hep en güzel kıyafet ve saç annemindir :) Şu sıralar annemin yerini Ada aldı. Dedesi benim nişanımda "En güzel sen olmuşsun" dedi o da cevap olarak "Hayır İrem oldu en güzel" dedi :) Ah kuzucuğum benim nişanım diye üzülmemi istememiş.
Yani anlayacağınız babamın işi hep çok zordu. Evde 5 kadın bir de Ada 6, şuan bir ufaklığımız daha geliyor hayırlısıyla o da kızımız Defne. Etti size 7 :))

Babam bu gidişle artık gerçekten bir takım kurabilir. Senin gibi bir kaptanımız olduğu için çok şanslıyız. Bir baba kızlarıyla senden daha iyi ilişki kuramaz diye düşünüyorum. İyiki varsın ve
iyiki sen bizim takımın kaptanısın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails